wild horse black silhouette 1

Rodowód
Feanor Magic

Ojciec

Mighty Magic ex. Mascado

Mytens
Neika I
Spectacular Bid
Photographic
Heraldik
Fiona VIII
Bold Bidder
Spectacular
Hoist The Flag
Talking Picture
Caramel
Heraldika
Lavall I (Laval I)
Uljana

Matka

Fabia

Judym
Faza
Przedświt XIII-4
Juta
Figiel
Flanka
Przedświt XIII
686 Furioso
Jam
Juma
Foryst
Plezera
Zuch
Flanka
wild horse black silhouette 1

Opis konia

Feanor zawody

Feanor Magic – to syn Mistrza Świata 7-latków w WKKW we Francji – holsztyńskiego Mighty Magic. Mighty Magic wraz ze swoim trenerem Andreasem Dibowskim odniósł sukces na zawodach WKKW CIC** w Kreuth, w 2011 zajął wysoką lokatę na Niemieckich Mistrzostwach WKKW w Luhmühlen, w 2008 V-ce Bundeschampion 5-latków w WKKW. Już w młodym wieku udowodnił swoje wszechstronne predyspozycje, a swojemu potomstwu przekazuje szlachetność, dzielność oraz potencjał. Mighty Magic reprezentuje holsztyński Stamm 1947.

Matka Feanor Magic – małopolska (angloarabska) klacz Fabia, jest zbonitowana na 80 pkt. Jako klacz hodowlana odnosiła sukcesy na championatach hodowlanych i zajęła 5 miejsce w kategorii klaczy starszych. Odznacza się świetnym charakterem, ma trzy dobre chody podstawowe, z czego szczególnie należy wyróżnić stęp i galop. Ojciec matki – Judym z sukcesem ukończył próbę dzielności z oceną wybitną i startował w skokach. Jego potomstwo również odnosi sukcesy.

Feanor Magic to koń mojej hodowli. Jestem pierwszym hodowcom, który użył ogiera Mighty Magic w hodowli koni młp w Polsce. Na mocy mojego wniosku oraz jego wyników i eksterieru, ogier Mighty Magic został uznany jako ogier używany do doskonalenia pogłowia tych koni w kraju. Niestety ze względu na trudność zdobycia oraz cenę nasienia, niewielu rodzimych hodowców w decyduje się na jego użycie.

Feanor Magic, urodzony w lipcu 2014 roku, jest poprawnie zbudowanym, zrównoważonym wałachem, o bardzo dobrych trzech chodach, ze szczególnie obfitą fula galopu. Jako koń skokowy oraz wkkw’ista odznacza się wyjątkową siłą w skoku. 

Feanor rozpoczął pracę pod siodłem w wieku 4 lat i od początku jeżdżony jest przez tę samą zawodniczkę – Katarzynę Skrzypczak. W momencie rozpoczęcia pracy zrobiony został również komplet zdjęć, tak zwany TUF.

Pierwotne przeznaczeniem Feanora było wkkw, natomiast okazało się, że ma wyjątkowy talent ujeżdżeniowy, i w tej chwili gotowy jest do klasy C w ujeżdżeniu.

feanor galeria9

Osiągnięcia

Video Foto Galeria

Prywatna hodowla koni sportowych

Hodowla Koni Sportowych Tulej to hodowla tworzona z pasją i zaangażowaniem.
Tutaj projekty na najlepszego konia do sportu nie napotykają żadnych przeszkód w realizacji.

Konie Tulej w mediach

Partnerzy

Projekt i realizacja